O plimbare cu motocicleta s-a transformat într-o tragedie. Un bărbat de 43 de ani și-a pierdut viața după un grav accident produs duminică seara în raionul Vulcănești. După ce a pierdut controlul vehiculului într-o curbă, acesta a intrat cu motocicleta într-un copac.
Accidentul s-a produs în jurul orei 18:20, după ce Poliția din Vulcănești a fost alertată despre producerea unui accident rutier în satul Etulia.
Potrivit informațiilor preliminare, un bărbat de 43 de ani, aflat la ghidonul unei motociclete neînmatriculate, pe care se mai aflau doi pasageri, a pierdut controlul vehiculului într-o curbă și a lovit un copac aflat pe acostament.
În urma impactului, motociclistul a suferit traumatisme grave. Acesta a fost transportat la spital, însă a decedat ulterior în secția de terapie intensivă.
Cei doi pasageri au fost preluați de echipajele medicale și transportați la spital pentru îngrijiri.
Polițiștii au inițiat un proces penal și continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.

