Scandal încheiat cu focuri de armă, în această seară, în sectorul Botanica al capitalei. Un bărbat a fost împușcat în antebraț, iar presupusul agresor este cercetat penal.
Potrivit Poliției, incidentul s-a produs în jurul orei 22:00. Un bărbat din raionul Strășeni, aflat în ospeție, ar fi deschis focul în timpul unui conflict izbucnit între mai multe persoane.
În urma împușcăturii, un bărbat a fost rănit în regiunea antebrațului stâng și transportat la spital. Medicii i-au acordat îngrijirile necesare, iar viața acestuia este în afara oricărui pericol.
Pe acest caz a fost inițiată o cauză penală, iar suspectul urmează să fie reținut pentru 72 de ore. Polițiștii au stabilit preliminar că arma folosită era deținută ilegal și continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs incidentul.

